
- Hledaný výraz musí mít více jak 2 znaky.
Před provedením izolací musíme zkontrolovat přilnavost staré izolace vůči podkladu a odstranit všechny součásti, které adhezi snižují. Je to logické: na nepevném podkladu nic držet nebude!
V případě pochybností musíme izolaci odstranit kompletně. Pevně přilnuté vrstvy staré izolace připravíme pro nový izolační povlak tak, že je očistíme vysokotlakým čističem nebo otryskáme tak, aby zmizely všechny části snižující přilnavost. Na přesahu základové desky dochází k největší zátěži, a proto bychom zde měli starou izolaci odstranit kompletně až na minerální podklad.
Pomocí lakového benzínu nebo benzínu ze zapalovače lze zcela jednoduše určit, zda se jedná o dehtový nebo živičný podklad:
Chcete-li mít 100% jistotu, o jaký podklad se jedná, zašlete vzorky do laboratoří.
Dodatečná venkovní izolace ve styku se zeminou je dlouhodobě osvědčená a s dlouhodobou trvanlivostí. Systémy Kiesol se staly synonymem pro trvanlivé izolace. Tyto dlouhodobě osvědčené prostředky jsou vhodné pro všechny stupně zátěže a objekty všech druhů. Nabízí řešení pro jakýkoli podklad.
Vyrovnávací maltové systémy a stěrkové adhezní můstky provedené systémem Kiesol na minerálních podkladech jsou vysoce odolné vůči síranům. Na všech živičných podkladech se dlouhodobě osvědčily různé adhezní můstky na bázi živic, jakož i stěrkové systémy obohacené plasty. Všechny stěrkové, nivelační i silnovrstvé živičné povlakové hmoty Remmers odpovídají nejnovějším materiálovým technologiím. Dají se výborně zpracovat jak ručně, tak strojně, mají vysokou spolehlivost při použití a jsou při jakékoli aplikaci vysoce hospodárné.
Výborné reference, četné zkušební certifikáty a zprávy přesvědčivě dokládají následující přednosti systému Kiesol:
Pokud si myslíte, že novou izolaci domu nezvládnete svépomocí, doporučujeme vám objednat si zateplení fasády od profesionální firmy.
1. Odstranění staré izolační vrstvy - na vysoce zatížených místech přesahu základové desky je třeba starou izolaci odstranit kompletně až na minerální podklad.
2. Čištění základů - hranu přesahu základové desky je nutno srazit. Části snižující přilnavost je třeba zcela odstranit i na poškozených místech i v oblasti dobře přilnuté staré izolace.
3. Penetrace Kiesolem - penetraci Kiesolem nanášíme rovnoměrně přístrojem na plošné stříkání. Silně nasákavé podklady je nutno zvlhčit vodou.
4. Adhezní můstek pomocí Sulfatexschlämme - během reagování Kiesolu nanášíme štětkou adhezní můstek z výrobku Sulfatexschlämme.
5. Vyrovnání těsnicí stěrkou - všechny výtluky a nerovnosti do 50 mm se vyrovnají v jednom pracovním postupu těsnicí stěrkou.
6. Vytvoření fabionu těsnicí stěrkou - také fabion vytváříme těsnicí stěrkou nanášenou speciální lžící zčerstva do čerstva.
7. Adhezní můstek pomocí výrobku 1K Elastoschlämme - adhezní můstek s vysokým obsahem syntetických živic z 1K Elastoschlämme se nanáší stěrkou v tenké, avšak celoplošné vrstvě.
8. Nanášení živičné stěrky - utěsnění pomocí Profi Baudicht. Po skončení reakce adhezního můstku se nanáší Profi Baudicht nebo jiná syntetická živičná stěrka ve dvou postupech.
9. Systémová ochrana vyschlé izolace - po vyschnutí izolačního systému (je třeba zkontrolovat pomocí referenčních vzorků) musí být celá izolace před prováděním dalších postupů zakryta fólií Remmers Systemschutz.
Pokud přemýšlíte nad opravdu efektivním zateplením, prohlédněte si větrané fasády. Zbavíte se díky nim plísní na stěnách.